وبینار اضطراب سلامت

با محوریت مدیریت استرس در دوره کرونا و پساکرونا به ویژه در کودکان و نوجوانان

این وبینار با میزبانی خانم دکتر مینو گزرسه از مرکز روانشناسی آرتمیس واقع در تهران و آقای دکتر فرشید فراهی از دانشگاه UCSF کالیفرنیا آمریکا برگزار شد که در آن ۴۱ نفر از ۸ کشور مختلف دنیا در این وبینار شرکت نموده و تجارب خود را در رابطه با کاهش افسردگی و اضطراب به اشتراک گذاشتند.

این وبینار از طریق ZOOM و به مدت تقریبی ۲ ساعت با مدیریت و هماهنگی خانم ریتا رئیسی از کالیفرنیا برگزار گردید.

در این وبینار ابتدا در مورد اضطراب سلامتی توضیحاتی داده شد. اضطراب سلامتی زمانی اتفاق می افتد که احساسات یا تغییرات جسمی درک شده در فرد به عنوان نشانه هایی از بیماری تفسیر می شود. این تفسیر اشتباه، تغییرات و احساسات جسمی تحت تاثیر باورهای فرد در مورد سلامتی و بیماری قرار گرفته و اغلب بر این باورند که هر علائم جسمی نشانه هایی از بیماری بوده و همچنین این افراد ضعیف و مستعد بیمار شدن هستند.
از آنجایی که در دوره بروز کرونا اضطراب سلامت باعث بروز افسردگی و اضطراب و وسواس می گردد، راهکارهایی برای کاهش اضطراب و افسردگی مطرح شد.

دکتر فرهی درمان‌های چند وجهی جدید را مطرح کردند. از جمله درمان دارویی، تغذیه ورزش و مکمل های غذایی از تکنیکی که خودشان ابداع کرده اند بنام open floor alchemy ؛ روشی مبتنی بر مایند فولنس، مدیتیشن، همراه با موزیک و حرکات موزون که در کنار درمان‌های دیگر می تواند مکمل باشد و با هماهنگی بدن، ذهن، روان و عواطف تعادل و سلامت روان را در پی خواهد داشت و همچنین در رابطه با روش‌های معمول کاهش اضطراب و نقش والدین در رابطه با کودکان و نوجوانان در دوره پاندمیک کرونا توضیحاتی داده شد و در پایان شرکت کنندگان ضمن معرفی خودشان نظرات خود را، در رابطه با تاثیرمثبتی که این وبینار داشته و تقاضای تداوم آن را داشتند، مطرح کردند.

خانم فرانک شهروزی، آهنگساز و پیانیست، از کالیفرنیا برای شرکت کنندگان این وبینار قطعه‌ای به نام “عشق زده” که توسط ایشان خلق شده است را به عنوان هدیه و آرامبخش لحظات شما ارسال کردند.